Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej – 29 marca 2015 roku

 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
 2. Dziś po południu ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W poniedziałek i wtorek msze święte po południu o godz. 18.30 ze względu na spowiedź w poniedziałek w Łańcucie – Chrystus Król i we wtorek na Podzwierzyńcu.
 4. We środę odwiedziny chorych od 8.30. Prosimy zgłaszać te osoby, które nie odwiedzamy z racji pierwszego piątku miesiąca. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i msza święta. Po mszy świętej nasza parafialna Droga Krzyżowa na którą zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece. Trasa jak co roku.
 5. Prosimy strażaków o zabezpieczenie drogi i asystę w czasie trwania nabożeństwa.
  W tym roku od Krzyża Milenijnego wracamy przewiązką koło Domu Kultury.
  Strażaków zapraszamy do służby przy Grobie Pańskim.
 6. We środę prosimy Rodzinę goszczącą krzyż o dostarczenie go do świątyni. Nastąpi przerwa w peregrynacji krzyża do wtorku po świętach Wielkanocnych.
 7. W Wielki Czwartek msza święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 18.00. Po mszy świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Ministranci w Wielki Czwartek o godz. 16.30 zgromadzą się w kościele w celu przećwiczenia procesji Triduum Paschalnego.
 8. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do godz. 18.00 według wywieszonego programu.
  Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.
  Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części Gorzkich Żali i adoracja krzyża. W tym roku adorujemy krzyż św. Jana Pawła II, który gości w naszych rodzinach. Adoracja Chrystusa w Grobie do 23.00.
 9. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 10. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 – do godz. 19.00 według wyznaczonego porządku.
  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościele o godz. 9.00. 10.30 i o godz. 12.00. Zawodzie – o godz. 10.00, zaś przy Alei Pysiowej – dla Kołków o godz. 11.00.
 11. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami i naczyniami na wodę świeconą. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja Pana Jezusa do 23.00.
 12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Resurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Następna msza święta o godz. 10.30. Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
 13. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
 14. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy by wyznaczone Rodziny podzieliły się tak sprzątaniem, by po adoracji W. Czwartku, W. Piątku i W. Soboty kościół został pozamiatany i przemyta posadzka. Do tej pracy prosimy Rodziny: Bucki Jan, Homa Grzegorz, Pelc Adam, Chudzik Teresa, Więcek Helena, Pani Napieralska, Tejchman Władysław, Państwo Uriasz, Państwo Leja, Piela , Kołodziej, Chmiel Jacek i Kuszaj Janina.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień. W „ Gościu Niedzielnym” film pt. Pasja. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE – 30.03.2015 – 05.04.2015 r.

 • Wielki Poniedziałek – godz. 18.30
  • + Janina / greg /
  • + Ryszard Tomasik od żony
 • Wielki Wtorek – godz. 18.30
  • + Janina / greg /
  • + Tadeusz Napieralski od sąsiada Tomasza Wróbel z Rakszawy
 • Wielka Środa – godz. 18.00
  • + Janina / greg /
  • + Tadeusz Napieralski od koleżanek i kolegów z Browaru – Rakszawa
 • Wielki Czwartek – godz. 18.00
  • W intencji kapłanów z parafii o Boże błogosławieństwo w pracy od Akcji Katolickiej.
  • + Janina / greg/
 • Wielka Sobota – godz. 19.00
  • + Janina / greg /
  • + Ryszard Tomasik od dzieci
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
  • Godz. 6.00
   • W intencji wszystkich parafian
   • + Janina / greg /
  • Godz. 10.30
   • W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
   • + Tadeusz