Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z V Niedzieli Wielkiego Postu – 22 marca 2015 roku

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Kontynuujemy nasze rekolekcje święte według programu. /przypomnieć program z niedzieli i poniedziałku/.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy o pokój na Ukrainie. Niech ta duchowa pomoc będzie wyrazem naszej troski, że pokój jest dobrem, które możemy stracić.
 3. W poniedziałek msza święta o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00.
 4. We wtorek, środę , czwartek i sobotę msze święte o godz. 18.30 ze względu na spowiedzi w dekanacie.
 5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza święte w naszym kościele o godz. 18.30 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, mogą zabrać dzisiaj ze sobą deklarację przystąpienia do tej modlitwy i wypełnioną przynieść z powrotem we środę.
 6. W czwartek – Dzień Modlitw za więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra. Jest on patronem naszej archidiecezji.
 7. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową, o godz. 17.30, a po niej na mszę świętą.
 8. W sobotę dzień naszej spowiedzi parafialnej. Początek spowiedzi od godz. 14.00 do godz. 18.00 z przerwą od godz. 16.00-16.30.
  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu miłosierdzia w naszej świątyni, a nie odkładania jej na Wielki Tydzień.
  Msza święta w sobotę o godz. 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas mszy świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej.
  Po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym, a następnie msza święta.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy o zrobienie porządku w kościele wieczorem po spowiedzi i mszy świętej. Do tej pracy prosimy Rodziny: Orłoś Grzegorz., Orłoś Stanisław, Orzech Cezary, Chorzempa Marek, Państwo Haładyj, Kępa Grażyna, Kowalski Jan, Wawro Czesława.
 11. Dziękujemy za składane ofiary na zapowiedziane prace w parafii. Dziękujemy także za ofiarę z ostatniej niedzieli. Składka wyniosła 2500 złotych. Dwa tysiące złotych zapłaciliśmy na remont konfesjonałów, zaś 500 złotych zostało wykorzystane na zapłatę prądu w kościele. Za kościół oraz kaplicę cmentarną łącznie zapłaciliśmy sumę 740 złotych.
 12. W zakrystii są jeszcze baranki i paschaliki na stół wielkanocny.
 13. Jest prasa katolicka za ławkami na ten tydzień. Zachęcamy do czytania. W Niedzielę Palmową w Gościu Niedzielnym film pt. „Pasja”.

INTENCJE MSZALNE – 23.03.2015 – 29.03.2015 r.

 • Poniedziałek
  • Godz. 8.00 – + Janina /greg/
  • Godz. 18.00 – + Józef Wilczak od koleżanek i kolegów z GS-u.
 • Od wtorku do soboty msze gregoriańskie za śp. Janinę Kiwała
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Janina /greg/
  • Godz. 15.00
   • + Kazimierz Bieniarz od Rodziny
   • + Stefania i Roman