Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015 roku

 1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu – „ O Jezu najsłodszy….” Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej Ołtarza.. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów.. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego.
 3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu Organiście Adamie.
 4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.
 5. Dzisiejsza składka na pomoc dla Domu Księży Emerytów w Korczynie.
 6. W poniedziałek , wtorek i środę msze święte tylko po południu o godz. 18.00.
 7. W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna.
 8. We czwartek msza święta o godz. 17.00 i druga o godz. 18.00.
  We czwartek po mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej- proszę o udział wszystkich członków Rady.
 9. W piątek msza święta popołudniowa będzie wyjątkowo w kaplicy cmentarnej o godz. 17.00. Po tej mszy świętej młodzież klasy II Gimnazjum wystawi II część „Dziadów”, przygotowaną pod opieką Pana Grzegorza Gaweł. Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii i w prezentacji tego utworu. Prosimy zabrać ze sobą lampki, gdyż droga na cmentarz nie jest oświetlona.
 10. W sobotę msza święta rano o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele. Bóg zapłać! W tym tygodniu do pracy w kościele prosimy Rodziny: Rejman Janusz, Dec Edward i Turek Marek, Michno, Michno Stanisław i Tadeusz, Kiwała Lesław, Ziobro Grzegorz, Baran Kazimierz, Tasior Antoni, Baran Piotr.
 12. Pragnę poinformować parafian, że składka z trzeciej niedzieli listopada wyniosła 2300 złotych. Pieniądze te wykorzystamy do prac planowanych jeszcze w tym roku w kościele.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. W „ Gościu Niedzielnym” kalendarz na rok 1016 – w cenie gazety. Jest także ‘Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Zachęcam do nabycia.