Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego – 17 maja 2015 roku

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne.
 3. Od jutra do soboty włącznie dzieci komunijne i ich rodzice będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do licznego uczestnictwa w nabożeństwie majowym.
 4. Od wtorku do czwartku w Łańcucie będą gościć symbole Światowych Dni Młodzieży – tj. Krzyż i Ikona Matko Bożej. Każdy z nas po wyjściu z kościoła otrzyma program i zaproszenie do udziału w tych uroczystościach. Zachęcamy do udziału w Drodze Światła ulicami miasta we wtorek z udziałem naszej parafii od godz. 19.30, zaś we środę o 19.30 – Koncert Ewangeliczny – plac przy Zespole Szkół Technicznych.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej wraz z nabożeństwem majowym. We środę będzie msza święta także rano o godz. 7.00.
 6. We czwartek po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W najbliższą sobotę od godziny 17.00 zapraszamy dzieci i Rodziców dzieci klasy trzeciej do skorzystania z sakramentu pokuty z racji rocznicy I Komunii Świętej.
 8. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Rocznica dzieci komunijnych na sumie.
 9. Składka za tydzień na biedne parafie naszej archidiecezji.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Rogala , s. Krzysztofa i Moniki Panas, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Łańcut- Osiedle Maczka z: Joanna, Małgorzata Buszta, c. Sławomira i Małgorzaty Rejman, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 329 – zapowiedź pierwsza.
 11. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za wykonane porządki w kościele i w obrębie kościoła oraz piękną dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać za te ofiarną pracę . W najbliższym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodzice dzieci klasy trzeciej.
 12. Z ofiar składanych przy sprzątaniu naszej świątyni zostały zakupione dwa nowe ornaty koloru kremowego.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień.

INTENCJE MSZALNE – 18.05.2015 – 24.05.2015 rok

Przez cały tydzień polecamy duszę śp. Grzegorza Piela w mszach gregoriańskich. Ponadto zostaną odprawione msze święte w następujących intencjach:

 • Poniedziałek – + Ludwik Tabaka w 3 rocznicę śmierci
 • Wtorek – + Jan Bester – intencja od Pawła z rodziną
 • Środa – Godz. 7.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Czwartek – + Elżbieta Barnat od córki Jadwigi z rodziną.
 • Piątek – + Elżbieta Barnat od męża
 • Sobota – Za zmarłego dziadka
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30
   • W intencji dzieci i rodziców przeżywających rocznicę I Komunii świętej
   • + Grzegorz / greg /
  • Godz. 15.00 – Dziękczynna za 40 lat małżeńskiego życia Danuty i Władysława z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata od córek

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Stanisław Hadław. W jego intencji zostanie odprawionych sześć mszy świętych z racji pogrzebu. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.