Ogłoszenia duszpasterskie z VI Niedzieli Wielkanocy – 10 maja 2015 roku

 1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.
 2. Dziś także dzień wyborów na urząd prezydenta naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tym obowiązku i naszej odpowiedzialności za kraj.
 3. Po mszach świętych puszka dla poszkodowanych w kataklizmie trzęsienia ziemi w Nepalu.
 4. Msze święte w tym tygodniu codziennie wieczorem o godz. 18.00.
 5. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.
 6. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci i rodziców klasy drugiej.
 7. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Po mszy świętej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym.
 8. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.
 9. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to również patron Akcji Katolickiej.
 10. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny oraz parafian zapraszamy do kościoła w sobotę . Od godz. 10.00 do godz. 11.00 spowiedź święta.
 11. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Z tej racji suma w najbliższą niedzielę będzie o godz. 10.00, zaś pozostałe msze święte o zwykłej porze.
 12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jarosław Kolasiewicz z Krakowa z: Anną Balawender z Czarnej – zapowiedź druga.
 13. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu porządkują i dekorują kościół Rodzice dzieci komunijnych. Już dziś pragnę podziękować im za wyczyszczenie kostki wokół kościoła, rozwalenie kamienia na parkingu oraz prace na placu plebańskim.
 14. Jak można zauważyć został postawiony cokół pod pomnik św. Jana Pawła II. Po wyschnięciu i rozebraniu rusztowań zostanie obłożony granitem, zrobiona kostka wokół pomnika i dojście z dwóch stron. Jeżeli ktoś z parafian chciałby się dołączyć do grona sponsorów do tej inwestycji, jest mile widziany. Pomnik zostanie postawiony w ostatnich dniach sierpnia.
 15. Rozliczenie z sezonu grzewczego kościoła 2014/2015 .
  Kwotą wyjściową jaka posiadała parafia była suma 7888 złotych.
  Za gaz zapłaciliśmy kwotę 3386 złotych Za energię elektryczną zapłaciliśmy kwotę 777 złotych
  Razem 4163 złotych
  Na koncie parafialnym na najbliższy sezon grzewczy pozostała suma 3725 złotych.
 16. Ogłoszenie Pani Sołtys o podatku gruntowym.
 17. Jest prasa katolicka na stoliku za ławkami. Zachęcamy do zainteresowania.

INTENCJE MSZALNE – 11.05.2015 – 17.05.2015 rok

Przez cały tydzień polecamy śp. Grzegorza Piela – w mszach gregoriańskich. Ponadto, jako druga intencja dnia zostaną odprawione:

 • Poniedziałek – + Józefę i Józefa od córki
 • Wtorek – + Józef, Maria, Tomasz i Władysław
 • Środa – + Emilia i Stanisław Bieniasz
 • Czwartek – + Maria Kluz w rocznicę śmierci
 • Piątek – + Zofia Surowiec od Juliana z Rodziną
 • Sobota – + Stanisław Pietraszek i zmarłych z Rodziny
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30
   • W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
   • + Grzegorz Piela / greg /
  • Godz. 10.00 – W intencji dzieci komunijnych i ich Rodziców o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej w dalszym życiu.
  • Godz. 15.00 – + Adam Mastyj.