Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIX Niedzieli w ciągu roku – 10 sierpnia 2014 roku

 1. Dzięki Bogu rozpoczynamy nowy tydzień tego lata. Pamiętajmy o wykorzystaniu tego okresu na wypoczynek i odkrywanie piękna Boga w przyrodzie, a pracujących wspierajmy naszymi modlitwami.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00 za wyjątkiem Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dniu 15 sierpnia.
 3. W poniedziałek wspominamy św. Klarę, która zafacynowana świętym życiem św. Franciszka poszła w jego ślady i założyła zakon żeński zwany dziś klaryskami.
 4. We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek wspominamy św. Maksymiliana Maria Kolbe męczennika obozu oświęcimskiego.
 6. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we mszy św. W naszym kościele msze święte będą odprawiane, jak w każdą niedzielę.
 7. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Zapraszamy wyznaczony rejon z wieńcem na sumę.
 8. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 9. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby parafialne. Dziękując za ofiarność z ostatniego miesiąca, prosimy również o podobny gest w najbliższą niedzielę, gdyż mamy zaległości płatnicze wobec wierzycieli.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu postarajmy się przygotować kościół na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z myślą o niedzieli i nadchodzącym tygodniu. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Gromek Marek, Motyl Stanisław, Bieniasz Antoni, Kulka Dariusz, Skoczylas Janusz, Lęcznar Marek, Bożek Piotr, Wilczak Tadeusz.
 11. Jest prasa katolicka. Jak zawsze zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 11.08.2014 – 17.08.2014 r.

 • Poniedziałek – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Wtorek – + Julia Panek w 14 rocznicę śmierci od Rodziny
 • Środa – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Czwartek – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
  • godz. 7.30 – Za parafian
  • godz. 10.30 – + Maria, Józef Balawender z intencji córki
  • godz. 15.00 – + Helena Głowiak w 11 rocznicę śmierci.
 • Sobota – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Katarzyna, Jakub Barnat
  • godz. 10.30
   • 1/ + Anna, Józef Kluz
   • 2/ + Danuta Szubart w 20 rocznicę śmierci od męża
  • godz. 15.00 – + Józef Dudek w 6 rocznicę śmierci od córki z Rodziną