Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVIII Niedzieli w ciągu roku – 3 sierpnia 2014 roku

 1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
 2. Dziś składka na potrzeby archidiecezji. Akcja Katolicka naszego Archiprezbiteriatu zaprasza na Festyn Rodzinny do Albigowej. Początek o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.
 3. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.
 4. Przypominamy, że rozpoczął się miesiąc sierpień – miesiąc zachęcający wszystkich do abstynencji. Spróbujmy się to tego apelu zastosować.
 5. W poniedziałek wspominamy św. Jana Vianneya – patrona proboszczów.
 6. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Godzinę przed mszą święta wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do prywatnej adoracji i modlitwy o nowe powołania do służby Bożej. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła oraz msza święta.
 8. W piątek wspominamy św. Dominika – założyciela dominikanów.
 9. W sobotę, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, współpatronki Europy.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adam Sobczyk z Rzeszowa z: Karolina Malicka z Czarnej – zapowiedź druga , Marek Styś z Woli Dalszej z: Monika Mastyj – zapowiedź druga.
 11. Dziękujemy sprzątającym za posządek i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Radoń Tomasz, Golec Zofia. Państwo Chmiel i Augustyn, Balawender Mieczysław, Bartman Lucyna, Lęcznar Alfred, Bytnar Krzysztof.
 12. W ostatnim tygodniu został zapłacony rachunek za dostrojenie naszego nagłośnienia w kościele i na zewnątrz. Opiewał on na kwotę 1100 złotych. Został pokryty z ofiar składanych w czasie niedzielnych mszy świętych.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 04.08.2014 – 10.08.2014 r.

 • Poniedziałek – + Aleksander Teichman w 14 rocnicę śmierci od Rodziny
 • Wtorek – + Jerzy Cisek od Rodziny Król
 • Środa – + Józef Wilczak od Rodziny Golenia
 • Czwartek – + Józef Wilczak od Rodziny Tabaka
 • Piątek – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Sobota – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Za parafian
  • godz. 10.30 – + Andrzej Balawender z intencji siostry
  • godz. 15.00 – + Józef Wilczak od koleżanek i kolegów z GS-u w Czarnej