Ogłoszenia duszpasterskie z XVII Niedzieli w ciągu roku – 27 lipca 2014 roku

 1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze. Po mszach świętych błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane na parkingu na pomoc misjonarzom.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 3. We wtorek wspominamy świętą Martę, zaś we środę zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek wspominamy św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów.
 5. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.
  Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 17.00 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed mszą świętą oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Przed mszą świętą różaniec w intencji parafii, zaś po mszy świętej oddamy się w opiekę Matce Czarneńskiej.
 7. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Adam, Mateusz Sobczyk, s. Grzegorza i Elżbiety Szarek, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Rzeszów – parafia Najświętszej Rodziny z: Karolina, Maria Malicka, c. Janusza i Krystyny Golec, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 693 – zapowiedź pierwsza.
  • Marek, Wojciech Styś, s. Jana i Krystyny Blajer, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Wola Dalsza 367/2 z: Monika, Helena Mastyj, c. Marka i Danuty Krzych, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 455 – zapowiedź pierwsza.
 9. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele oraz kwiaty. Bóg zapłać!
  W tym tygodniu do sprzątania prosimy: Kuźniak Jan, Zygmunt Peszko, Sowa Robert, Państwo Pilawai Państwo Belter, Teichman Eugeniusz, Pociask Dominik, Bielecki Czesław, Noga Patryk.
 10. Dziękujemy Panu Andrzejowi Jaskule za obrobienie drzwi wahadłowych. Bo zapłać!
 11. Dziękujemy również złożone ofiary w ostatnia niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Suma tych ofiar to 4100 złotych. Została w całości poświęcona na zapłatę za malowanie kościoła. W tym tygodniu posłaliśmy góralom za wykonaną posadzkę 10 tysięcy złotych. Jesteśmy winni jeszcze 18 tysięcy złotych. Zachęcamy i przypominamy Rodzinom o składanie ofiar na ten cel, zaś tym, którzy to zrobili składamy szczere podziękowanie.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Postarajmy się by egzemplarze, które do nas docierają nie zalegały naszego stolika, ale były wzięte do naszych domów.

INTENCJE MSZALNE – 28.07.2014 – 03.08.2014

W poniedziałek, wtorek i środę – msze święte gregoriańskie za śp. Jerzego Cisek.

 • Czwartek – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • Piątek – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • Sobota – + Jerzy Cisek od Stowarzyszenia „Szaba”
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Helena i Józef Bielecki od syna Czesława
  • godz. 10.30 – +Aleksander Teichman w 14 rocz. śmierci
  • godz. 15.00 – + Jerzy Cisek od Stowarzyszenia „Szaba”