Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVI Niedzieli w ciągu roku – 20 lipca 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jest to trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godzinie 18.00.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek – św. Marie Magdalenę
  • w środę – św. Brygidę – patronkę Europy
  • we czwartek – św. Kingę
  • w piątek – św. Jakuba Apostoła
 4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie, już w najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
 5. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.
 6. We środę po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
 7. Przypominamy, że w sobotę wyruszamy na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy, odwiedzając po drodze Jędrzejów, Gidle , Ogrodzieniec. Planowany wyjazd spod kościoła o godzinie 4.00.
 8. W najbliższą niedzielę ofiary składane na parkingu przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Belter Eugeniusz, Frączek Paweł, Tarała Bogdan, Państwo Piekło i Peszko, Państwo Pietraszek, Daniel Eugeniusz, Państwo Jęczalik i Lęcznar
 10. Zbliża się miesiąc sierpień, a w połowie tego miesiąca na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie przynosimy do świątyni wieniec dożynkowy. W tym roku wieniec ten przygotują Rodziny od Wisłoka, jadąc w stronę Medyni – od Państwa Biernat do Pana Rybak – czyli lewa strona drogi oraz domy po prawej stronie drogi – od Państwa Jasiłek do Państwa Prus.
 11. Jak to każdy mógł zauważyć zostały zamontowane nowe drzwi wahadłowe w naszym kościele oraz na cmentarzu przy wejściu do wiaty.
 12. Jest prasa katolicka. Przypominamy, że zmieniła się cena „ Niedzieli” . Koszt jednego egzemplarza to 5 złotych.
 13. Ogłoszenie o przerwie w dostawie wody /przeczytać/

INTENCJE MSZALNE – 21.07.2014 – 27.07.2014 roku.

Przez cały tydzień polecamy śp. Jerzego Cisek w mszach gregoriańskich. Ponadto w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona druga intencja: Dziękczynna za dar pięcioletniego życia Dawidka oraz za lekcję życia i umierania od Rodziców.

 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Bartłomiej Sroczyk w 11 rocznicę śmierci od dziadka
  • godz. 10.30 – + Natalia Skrobacz w rocznicę urodzin
  • godz. 15.00 – + Jerzy / greg/

W piątek pochowaliśmy śp. Annę Kużniak. Ze składki pogrzebowej zostanie odprawionych 5 intencji w miesiącu wrześniu i październiku. Pomódlmy się o spokój duszy zmarłej naszej parafianki. Wieczne odpoczywanie…