Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XV Niedzieli w ciągu roku – 13 lipca 2014 roku

 1. Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Wykorzystajmy ten letni czas na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.
 2. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek msza święta tylko rano o godz. 7.00, zaś w pozostałe dni o godz. 18.00.
 4. We wtorek wspominamy św. Bonawenturę, pierwszego przełożonego generalnego zakonu franciszkanów po śmierci św. Franciszka.
 5. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Jest to również okazja by polecać nasze sprawy Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.
 7. Dziękujemy wyznaczonym Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu o kościół zatroszczą się Rodziny: Skuba Paweł, Państwo Kątnik i Bytnar, Katnik Dariusz, Mastyj Anna, Ruszel Adam, Rejman Kazimierz, Wyka Kazimierz.
 8. Zakończyliśmy malowanie kościoła po położeniu posadzki w kościele. Koszt tych prac to suma 11940 złotych. w tym same materiały to suma 5100 złotych, zaś pozostała kwota to robocizna. Następną inwestycja, jaka nas czeka w naszej świątyni to odnowienie i dostosowanie ławek, w których siedzimy, by miały estetyczny wygląd oraz właściwą wysokość.
 9. W tym tygodniu czekają nas nowe wyzwania, a mianowicie zostaną dostarczone i wmontowane drzwi wahadłowe do kościoła parafialnego. Ponadto zostały przerobione poprzednie drzwi z kościoła, które będą wmontowane przy wiacie na cmentarzu. W kaplicy cmentarnej zostaną wymienione także cztery okna z myślą o dalszych remontach. Całość tych zamówionych elementów do kościoła i kaplicy opiewa na sumę 12 tysięcy złotych. Bardzo prosimy, by w najbliższą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca, nasza składka była większa, gdyż nie dysponujemy takimi sumami, by wszystkim wypłacić zostawione rachunki. Przypominamy także o naszych ofiarach na posadzkę w kościele, gdyż i tutaj zalegamy z platnościa.
 10. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury na letnie wieczory.

INTENCJE MSZALNE – 14.07.2014 – 20.07.2014 r

Przez cały tydzień polecamy śp. Jerzego Cisek w mszach gregoriańskich

 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Jerzy /greg/
  • godz. 10.30 – + Wanda Jurek w 1 rocz. śmierci – intencja od Rodziny
  • godz. 15.00 – + Kazimierz Bieniasz – intencja od Rodziny