Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XIV Niedzieli w ciągu roku – 6 lipca 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i miana tajemnic różańcowych. Składka z dzisiejszej na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Dzisiaj w Medyni Głogowskiej XIX Jarmark Garncarski. Początek od godz. 15.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich do zabawy.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00, za wyjątkiem wtorku, gdzie msza święta będzie tylko rano o godz. 7.00. Ponadto msza święta rano będzie również w piątek i sobotę.
 5. We wtorek wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona naszej archidiecezji.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta , opata, patrona Europy.
 8. W sobotę wspominamy św. Brunona z Kwerfurtu.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Tomasz, Paweł Kot z Krzemienicy z: Katarzyna, Agnieszka Jaskuła – zapowiedź druga.
 10. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz kwiaty. Bo zapłać! W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni zapraszamy: Hodór Bronisław, Mierzwiński Konrad, Głowiak Wiesława, Bielecki Władysław, Bielecki Mariusz, Śliżak Agata, Iwaszek Janina, Kunysz Marcin , Rogowaska Grażyna, Lech Janina.
 11. Powoli kończymy odświeżanie naszej świątyni po remontach. Musimy jeszcze zabezpieczyć ściany przy schodach na chór oraz w pomieszczeniu przy wejściu bocznym do kościoła, gdyż odbijanie numerów swoich butów oraz uporczywe opieranie się o ściany zniweczyłyby nasze wysiłki zachowania porządku i czystości.
 12. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy o zgłaszanie się, uregulowanie wpłaty oraz podanie swojego peselu w celu ubezpieczenia wszystkich uczestników naszego wyjazdu.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 07.07.2014 – 13.07.2014.

Przez cały tydzień polecamy śp. Jerzego Cisek w mszach gregoriańskich. Jak wspominałem we wtorek msza święta za śp. Jerzego – rano o godz. 7.00. (nie będzie mszy popołudniowej)

 • Piątek
  • godz. 7.00 – + Jerzy / greg/
  • godz. 18.00 – + Stanisławę i Franciszka Majka w rocz. śmierci od córki Elżbiety
 • Sobota
  • godz. 7.00 – + Jerzy / greg /
  • godz. 18.00 – W 35 rocznicę ślubu Anny i Władysława – msza dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata i opiekę Matki Najświętszej.
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Jerzy / greg /
  • godz. 10.30 – + Stanisław Bieniasz
  • godz. 15.00 – + Józef Wilczak od Zarządu i pracowników Gminnej Spółdzielni w Czarnej