Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2014 roku

 1. Dzisiejsza Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Dzisiejsza składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy serdecznie do udziału w nim, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć. Zechciejmy choć w te dwa ostatnie dni dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski.
 3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 4. Msze święte przez cały tydzień o godz. 18.00.
 5. We środę, 2 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza, Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zapraszamy zwłaszcza członków Dzieła Pomocy Powołaniom.
 7. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W tym czasie zapraszamy również do konfesjonałów. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe i modlitwa za zmarłych, a następnie msza święta.
 8. W piątek po mszy świętej ostatnie przed wakacjami spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków.
 9. W sobotę polecimy się Sercu Maryi oraz naszej Pani Czarneńskiej. Przed mszą świętą różaniec w intencji całej parafii.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z pierwszej niedzieli lipca na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Tomasz, Paweł Kot, s. Zdzisława i Alicji Barnat, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Krzemienica 422 z: Katarzyna, Agnieszka Jaskuła, c. Janusza i Janiny Trojnar, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Czarna 16 – zapowiedź pierwsza.
 12. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Jaskuła Janusz, Jaskuła Franciszek, Majkut Bronisława, Wiercioch Waldemar, Daniel Edward, Zawadzki Stanisław, Świder Bogusław, Rejman Kazimierz.
 13. Kontynuujemy nasze malowanie kościoła po remontach. Zostały zamurowane wszystkie przegródki na dole i na chórze kościoła, gdyż było to tylko siedlisko kurzu i pająków. Teraz musimy poczekać by to wszystko wyschło, a następnie będzie końcowe malowanie.
 14. W tym tygodniu firma nagłośnieniowa z Katowic dokonała przestrojenia naszych głośników cyfrowych, dołożyła nowy głośnik na końcu kościoła oraz wymieniła tubę przy wejściu do kościoła, by mogli słyszeć ci wszyscy nasi parafianie, którzy rozpoczęli sezon stania na polu podczas mszy świętej, mimo, że jest miejsce nawet siedzące w kościele. Oczywiście czekamy z cierpliwością na rachunek zapłaty za tę usługę.
 15. Pragniemy podziękować Panu Aleksandrowi Tabaka za zorganizowanie i przesunięcie słupa telefonicznego z parkingu do ogrodzenia plebańskiego. Tym sposobem zyskaliśmy jedno miejsce parkingowe oraz zapewnione bezpieczeństwo, że nikt nie naruszy swojej karoserii. Teraz czas pomyśleć o słupie elektrycznym na parkingu po drugiej stronie. Dziękujemy również strażakom za umycie części parkingu, gdzie były prowadzone prace przy kładzeniu posadzki kościoła. Bóg zapłać!
 16. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do nabycia i czytania.

INTENCJE MSZALNE -30.06.2014 – 06.07.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00 – + Wanda Jurek / grteg/
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Maria Chudzik w 4 rocz. śmierci
  • + Jerzy Cisek / początek gregorianki /
 • Środa – godz. 18.00 – + Jerzy / greg/
 • Czwartek – godz. 18.00 – + Jerzy / greg/
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Jerzy / greg /
  • + Aleksandra Świętoniowska od dzieci z Rodziną
 • Sobota – godz. 18.00
  • Dziękczynna za 30 lat wspólnego życia małżeńskiego Bożeny i Władysława z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.
  • + Jerzy / greg /
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – Dziękczynna z okazji 35 lat wspólnego życia małżeńskiego Danuty i Roberta Szczęch z prośba i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.
  • godz. 10.30 – + Jerzy / greg /
  • godz. 15.00 – + Helena i Józef Bieniasz

W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Dawidka Kanię. W intencji Rodziców zmarłego, z ofiary złożonej w czasie pogrzebu, zostanie odprawionych 12 intencji mszy świętych w miesiącu wrześniu.

Polećmy Rodziców Dawidka Matce Najświętszej. Pod Twoja obronę