Ogłoszenia duszpasterskie z XII Niedzieli zwykłej – 22 czerwca 2014 roku

 1. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączony z oktawą Bożego Ciała. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. Ze względu na wizytację księdza Arcybiskupa w naszym dekanacie w poniedziałek będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. We wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po mszy świętej będzie spotkanie biblijne dla chętnych z naszej parafii.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy już od środy dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Będziemy czekać w konfesjonale godzinę przed mszą świętą.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci na mszy świętej o godz. 18.00.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego Będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Jest to również dzień odpustu w Białobrzegach. Po południu msza święta o godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
 8. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.
 9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 10. W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Składka przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Dziękujemy wszystkim wyznaczonym Rodzinom oraz zaangażowanym w przygotowaniu kościoła do Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać paniom i panom naszej parafii za porządki i kwiaty. Panu Andrzejowi Jaskule za prace przy naszych drzwiach i lamperii kościoła. Panu Januszowi Malickiemu za wsporniki do ławek na których siedzimy. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swym błogosławieństwem.
 12. Pragniemy podziękować przygotowującym ołtarze oraz naszym strażakom za pomoc i udział w liturgii i zachowaniu porządku na drodze. Dziękujemy młodzieży gimnazjalnej, ale tylko w części, bo nie maił kto zabrać jednej figury na procesję na ponad 60 uczniów naszego gimnazjum.
 13. Odświeżone zostały ściany naszej świątyni w prezbiterium, kaplicy chrzcielnej oraz w nawie głównej. Pozostał nam chór parafialny oraz przedsionki. Jak nie wypadną inne niespodzianki, to do końca czerwca powinniśmy się uwinąć z tymi pracami. Do tej pory zużyliśmy 120 litrów farby oraz musieliśmy wypożyczyć profesjonalne rusztowanie by pomalować najwyższe części naszej polichromii.
 14. Składka z trzeciej niedzieli czerwca wyniosła 1500 złotych i została przeznaczona na zapłatę farby w kościele. Na dziś koszt farby, to suma ponad 2800 złotych.
 15. Wczoraj została przelana z konta parafialnego suma 30 tysięcy złotych firmie Pana Wolskiego za wykonana posadzkę. Jest to pierwsza część zapłaty. Zachęcamy do dalszych ofiar na ten cel, dziękując równocześnie dotychczasowym ofiarodawcom.
 16. Przypominamy wszystkim parafianom, że przy sprzątaniu naszej posadzki w świątyni nie używamy żadnych płynów, tylko czystą wodę. Zostały zakupione nowe mopy, wózki na wodę i wyciskacze mopów oraz specjalny szeroki zbieracz pyłu i piasku z podsadzki, by nie kurzyć miotłami kościoła przy zamiataniu. Jeszcze jedna prośba dla wszystkich sprzątających, by po posprzątaniu kościoła umyć a najlepiej zabrać do domu i wyprać wkłady do mopów, a nie zostawiać brudne, nie zostawiamy również w kantorku żadnych flakonów i mokrych wkładów z kwiatów. Wszystkie te rzeczy zanosimy do magazynu na dół kościoła, a resztę wyrzucamy do kosza. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy Rodziny: Markowski Marek, Rejman Marian, Litwin Janina, Kunysz Andrzej, Patuła Jan, Pączek Aniela, Boho Stanisław, Bieniasz Antoni.
 17. Jest prasa katolicka . Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE 23.06.2014 – 29.06.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy śp. Wandę Jurek. Ponadto zostaną odprawione drugie intencje:

 • Poniedziałek
  • godz. 7.00 – + Wanda / greg/
  • godz. 18.00 – O piekę Matki Bożej i łaski na dalsze życie dla Arkadiusza z okazji 25 rocznicy urodzin.
 • Wtorek – godz. 18.00 – + Józef Wilczak od Zakładu Pogrzebowego z Pogwizdowa
 • Środa – godz. 18.00 – + Józef Wilczak od chrześniaka Krzysztofa
 • Czwartek – godz. 18.00 – + Józef Wilczak od chrzestnej
 • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
  • godz. 8.00 – + Wanda / greg /
  • godz. 18.00 – + Józef Wilczak od Rodziny Golców
 • Sobota – godz. 18.00 – + Janina Międlar w 12 rocznicę śmierci od córki
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Wanda / greg /
  • godz. 10.30
   • Dziękczynna z okazji 50- lecia małżeństwa Marii i Jerzego Śliżak z prośbą o błogosławieństwo Boze w dalszym życiu i opiekę Matki Najświętszej
   • + Władysław Haładyj
  • godz. 15.00 – + Helena Dudek

W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Aleksandrę Świętoniowską. W jej intencji ze składki w czasie pogrzebu zostanie odprawionych dwie intencje mszalne. Zostaną one ogłoszone w późniejszym terminie. Polećmy zmarłą Aleksandrę Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie