Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Najświętszej Trójcy – 15 czerwca 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Składka z dnia dzisiejszego na potrzeby parafialne.
 2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Msze święte od poniedziałku do środy po południu o godz. 18.00 jeszcze w kaplicy cmentarnej. Zachęcamy w te dni do skorzystania z sakramentu pokuty, by w Uroczystość Bożego Ciała przyjąć Komunię świętą.
 4. We wtorek wspominamy świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zaś we środę zachęcamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. W sam dzień uroczystości msza św. rano o godz. 7.30, zaś główna msza święta, po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 10.00. Nie będzie mszy świętej popołudniowej. Prosimy wyznaczone rejony o przygotowanie ołtarzy. Bardzo prosimy o pomoc strażaków do niesienia baldachimu i chorągwi i zabezpieczeniu drogi powiatowej. Młodzież gimnazjalną do niesienia figurek i feretronów. Dzieci komunijne i dzieci klasy trzeciej prosimy by przyszły w swych strojach komunijnych. Rodziców małych dzieci zachęcamy do udziału we mszy i procesji: dziewczynki z kwiatami, zaś chłopcy z dzwonkami. Banery do ołtarzy można odebrać u Pana Marka.
 6. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje wokół kościoła po mszy świętej o godz.18.00. W piątek , ze względu na Oktawę, można spożywać potrawy mięsne.
 7. Przypominamy, że pod koniec lipca planujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy chętnych o zgłaszanie się do końca czerwca, gdyż musimy potwierdzić noclegi i posiłki.
 8. Zostały dostarczone karty z Caritasu dla zgłoszonych dzieci na wakacje. Prosimy ich odbierać w czasie Oktawy Bożego Ciała.
 9. Zostały zakończone prace przy posadzce kościoła. Dodatkowo zostały założone parapety przy oknach, by w przyszłości można przetrzeć kurz ścierką i zachować porządek. Dziś można po mszach wejść i zobaczyć efekty tych prac. Od poniedziałku w naszej świątyni rozpoczniemy malowanie ścian, najpierw w głównej nawie, by można wnieść ławki do świątyni, a następnie prezbiterium i chór parafialny. Ze względu na prace i brak zabezpieczenia na schodach, chór parafialny będzie zamknięty do odwołania. Oczywiście na chórze będzie królował Pan Organista.
 10.  Dziękujemy wyznaczonym Rodzinom za ofiary na wyżywienie. Z tych ofiar będziemy mogli także dać posiłek malarzom, którzy będą odświeżać naszą świątynie. Bóg zapłać za solidarność i poczucie odpowiedzialności.
 11. We środę od godz. 16.00 rozpoczniemy generalne porządki w kościele. Trzeba będzie umyć okna, najpierw dokładnie umyć i pownosić ławki, ustawić konfesjonały, ubrać ołtarz główny i oczywiście myjemy nową posadzkę tylko wodą, bądź wodą z octem. Bardzo prosimy by w kantorku w kościele zostawiać tylko szczotki i mopy, zaś wszystkie flakony i elementy dekoracyjne znosimy na dół kościoła. Nie używamy żadnej chemii. Zapraszamy wiec mężczyzn i kobiety do tej pracy. Wyznaczymy Rodziny, co nie znaczy, że tylko na ich barkach ma spocząć odpowiedzialność za sprzątanie kościoła. Dokonaliśmy pewnej modernizacji ławek w kościele, a mianowicie została ściągnięte deski stanowiące podłogę tych ławek. W ten sposób będziemy mogli mieć dostęp do posadzki, by ja zamieść i umyć oraz posadzka będzie widoczna. Dziękujemy bardzo wszystkim obecnym strażakom, którzy tę pracę wykonali.
 12. Do sprzątania kościoła proszone są Rodziny: Panek Jadwiga, Maria Kiwała- Barnat, Państwo Jagusztyn, Teichman Jan, Haładyj Stanisław, Haładyj Piotr, Pelc Zygmunt, Turek Tomasz, Lęcznar Sławomir, Kliś Irena, Gwizdak Julian, Kiwała Zofia, Gala Władysław, Gala Stanisław, Bieniasz Andrzej, Bieniasz Monika, Bieniasz Marian, Bar Maria, Kot Wiesław, Barnat Ewa i Klaudia, Biernat Jan.
 13. Jest prasa katolicka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto spojrzeć i może zakupić , by się zaciekawić treściami religijnego spojrzenia na rzeczywistość.

INTENCJE MSZALNE – 16.06 . 2014 – 22.06.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy w mszach gregoriańskich śp. Wandę Jurek. Ponadto zostaną odprawione drugie intencje według wyznaczonego porządku:

 • Poniedziałek – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała
  • Godz. 7.30
   • W intencji zmarłych Rodziców z obydwu stron: Tomasza i Marii oraz Stefana i Heleny
   • W intencji parafian
  • godz. 10.00
   • + Wanda / greg /
   • + Jan, Aniela Bieniasz
 • Piątek – + Ryszard Tomasik z Róży Anny Chmiel
 • Sobota – Dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa Stanisławy i Stefana z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30
   • + Helena Kiwała – intencja od męża w 4 rocz. śmierci.
   • + Maria, Franciszek i Józef
  • godz. 10.30
   • + Wanda / greg /
   • + Jan i Stanisławę Dec od brata z żoną
  • godz. 15.00 – Dziękczynna z okazji 50-lecia małżeńskiego życia Stanisławy i Stefana z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej