Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 roku

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.
 2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Od wtorku do soboty msze święte po południu o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym. Ze względu na prowadzone prace w kościele przy posadzce, przez cały ten tydzień oraz w najbliższą niedziele liturgię sprawujemy w kaplicy cmentarnej.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
 6. W piątek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, zaś w sobotę bl. Biskupa Michała Kozala.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres komunii wielkanocnej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Prosimy Rodziny o składanie ofiar na posadzkę w kościele, gdyż ze sprawiedliwości się należy zapłata za materiał i pracę.
 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjne poszczególne rejony z parafii przygotowują ołtarze na stałej trasie. W tym roku prosimy parafian:
  • Ołtarz I – Rejon Podrzecze i domy od Państwa Kozdroń do końca skrzyżowania z droga powiatową.
  • Ołtarz II – Rejon Podlas – od Państwa Wawrzkiewicz do Państwa Chmiel z domami po lewej stronie: Państwo Michno i Panek.
  • Ołtarz III – Rejon – od Państwa Chmiel – prawa strona do leśniczówki.
  • Ołtarz IV – Rejon – od Państwa Kot , następnie Państwo Krzeszowiec i domy wzdłuż drogi wraz z domami Państwa Jaskuła Andrzej, Krupa Łukasz oraz Szubart Witold do Państwa Witek.
 9. Pragniemy podziękować wszystkim Rodzinom za składane ofiary na wyżywienie naszych górali. Dziękujemy za sprawną organizację i dużą liczbę mężczyzn przy wynoszeniu ławek i przygotowaniu świątyni do prac, które się toczą. Bóg zapłać! Zapraszamy ich ponownie na środę przed Bożym Ciałem.
 10. Jak już było wspomniane, w tym tygodniu , będziemy kończyć prace przy posadzce w kościele . Przewidziany koniec to piątek. Dlatego prosimy dalsze Rodziny o ofiary na wyżywienie pracowników. Górale w sobotę nie pracowali, prosimy zatem o ofiary na wtorek, środę, czwartek i piątek. Podajemy teraz Rodziny na poszczególne dni.
  • Wtorek – Państwo Surowiec, Bojda i Borcz, Wiercioch Bogumila, Płoszaj Tadeusz, Dzioba Stanisław, Buszta Sławomir i Rejman Stanisław, Rejman Andrzej, Tejchman Maria, Bytnar Andrzej, Rejman Józef, Michno Grzegorz, Styś Maciej, Rząsa Jan, Gargała Mirosław, Ślimak Maria, Śliżak Andrzej, Kozdroń Robert
  • Środa – Noworol Stefasn, Niemczak Józef, Wilkoń Stanisław, Biernat Franciszek, Nowak Sławomir, Biernat Krzysztof, Jurek Kazimierz, Rejman Adam oraz Państwo Tokarzowie, Surowiec Zofia, Rejman Leszek, Kulka Anna, Mozgawa Andrzej, Gąsior Jan, Ruszel Waldemar, Jurkowska Paulina, Pociask Marek , Magryś Ryszard i Barnat Helena oraz Kotula Tadeusz..
  • Czwartek – Górak Andrzej, Państwo Wilczak, Kuźniar Leszek, Mach Jan, Mach Teresa, Pańswo Weber i Peszko, Rusinek Mariusz, Kluz Stanisław, Kulka Lucjan, Walawender Marian, Czado Andrzej, Bielecki Rafał, Państwo Majchrowskich, Państwo Welc, Państwo Szpunar, Pani Rejman Halina, Michno Jan, Panek Tadeusz, Lęcznar Krzysztof, Państwo Bieniasz.
  • Piątek – Państwo Guzek, Państwo Bartman i Niemczak, Cyrnek Janina, Pani Nycz i Państwo Świgoń, Wilk Stanisław, Państwo Kępa, Państwo Bucki, Zabłocki, .Pani Zdeb, Wilczak Tadeusz, Bożek Piotr, Lęcznar Władysław, Skoczylas Janusz, Kulka Dariusz, Bieniasz Antoni, Państwo Gromek, Motyl Stanisław, Gromek Marek, Bytnar Krzysztof i Balawender Mieczysław.
 11. Nie wyznaczamy na razie do sprzątania kościoła, gdyż generalne sprzątanie przewidziane jest w godzinach popołudniowych na środę przed Bożym Ciałem. Chcemy bowiem po zrobieniu posadzki odmalować cały kościół, by zakończyć wszystko na czysto. We środę, przed Bożym Ciałem wniesiemy również ławki do kościoła. Cierpliwość nasza zostanie nagrodzona pięknym wyglądem kościoła.
 12. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 09.06.2014 . – 15.06.2014 rok.

Przez cały tydzień polecamy śp. Wandę Jurek w mszach gregoriańskich. Ponadto zostaną odprawione drugie intencje:

 • Poniedziałek – godz. 8.00 – w intencji parafian
 • Wtorek – W intencji dzieci komunijnych o dar błogosławieństwa Bożego dla nich i ich Rodziców.
 • Środa – + Kazimierz Kulka – intencja pogrzebowa
 • Piątek – + Anna, Antoni i Edward Bieniasz
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Ryszard Tomasik z Róży Anny Chmiel
  • Godz. 10.30 – + Wanda / greg /
  • Godz. 15.00 – + Stanisław Omiatacz w rocz. śmierci od żony