Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwca 2014 r.

 1. Dzisiaj po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Będzie też możliwość zasilenia budowy świątyni Bożej Opatrzności swoja ofiarą do puszki. Przy prasie katolickiej są również foldery z kontem, na które można wpłacić swoją ofiarę w późniejszym terminie. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne.
 2. W tym tygodniu msze święte będą codziennie po południu o godz. 18.00 , ale już w kaplicy cmentarnej, gdyż od jutra zaczynamy prace przy posadzce w kościele. Po mszach świętych odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 3. Trwa Nowenna przed uroczystością Ducha Świętego.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Nie będzie wystawienia godzinę przed mszą świętą, ale po mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo pierwszo czwartkowe o nowe powołania do Służby Bożej. Będzie natomiast możliwość spowiedzi świętej. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi, gdyż w te dni ks. Marian będzie sam, ze względu na wyjazd ks. Proboszcza na misje.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych w parafii, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe i modlitwa za zmarłych i msza święta.
 7. W sobotę przed mszą świętą Różaniec w intencji parafii, a po nim msza święta i modlitwa do Pani Czarneńskiej.
 8. W najbliższą niedzielę msze święte będą w kaplicy cmentarnej w porządku jak w każdą niedzielę. Musimy tak uczynić, by spokojnie zakończyć prace i przygotować świątynię do dalszego funkcjonowania.
 9. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas paschalny.
 10. Komunikat o zbiórce na rzecz poszkodowanych w Serbii / przeczytać/ (zobacz na stronach Episkopatu Polski) oraz pozostałe.
 11. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i złożona ofiarę. Bóg zapłać. Z ofiar składanych przez sprzątających zapłaciłem Panu Markowi 500 złotych za pranie bielizny ołtarzowe i kupowane proszki.
 12. Związku z rozpoczynającymi się pracami bardzo prosimy panów na poniedziałek, na godz. 8.00, by wynieść wszystkie ławki z kościoła oraz z chóru kościelnego. Ponadto ściągamy Drogę Krzyżową i zabezpieczamy odremontowane ołtarze. Będzie Pan Bechta, który je zabezpieczy. Górale przyjeżdżają na godzinę 9.00.
 13. Dziękujemy Rodzinom, które już złożyły ofiary na żywność i zachęcamy pozostałe do wywiązania się z tego obowiązku dla całej wspólnoty parafialnej. Mamy do wyżywienia pięciu górali / trzy posiłki dziennie /. W gablocie jest lista Rodzin wywieszona w ostatnią niedzielę będzie do wglądu również i w tym tygodniu. Pozostałe Rodziny z Kmieci zostaną wyczytane w niedzielę za tydzień.
 14. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 02.06.2014 – 08.06.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy w mszach gregoriańskich śp. Wandę Jurek.

Ponadto zostaną odprawione drugie intencje mszy świętych:

 • Poniedziałek – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • Wtorek – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • Środa – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Stanisław Jęczalik z Róży Emilii Poźniak
  • godz. 10.30 – + Wanda / greg /
  • godz. 15.00 – + Jerzy Cisek – intencja pogrzebowa

W tym tygodniu zmarła śp. Julia Kasprzyk – polećmy ja Bożemu Miłosierdziu . Wieczne odpoczywanie….

Za śp. Julię Kasprzyk zostanie odprawionych osiem intencji ze składki w czasie mszy pogrzebowej. Terminy będą ogłaszane w późniejszym czasie.