Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z VI Niedzieli Wielkanocy – 25 maja 2014 roku

 1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Przypominamy, że dzisiejsza składka przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00, a po nich nabożeństwo majowe. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach. W poniedziałek będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje ( Dni Krzyżowe ). We wtorek po mszy świętej będzie procesja wokół kościoła i modlitwy o urodzaje przy krzyżu misyjnym.
 4. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.
 5. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację. Pamiętajmy również o Nowennie do Marki Bożej.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 8. W sobotę w Dukli centralne uroczystości związane z 600 – leciem urodzin św. Jana z Dukli. Główna msza święta o godz. 11.00.
 9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Początek nabożeństw czerwcowych.
 10. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła.. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Kraska Janusz, Cisek Ryszard, Pawlak Krzysztof, Bała Grzegorz, Sowa Marek, Sowa Bolesław, Cyrnek Kazimierz, Librant Józef.
 12. Informujemy, że składka z trzeciej niedzieli maja wyniosła 2000 złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na zapłatę za materiały brane od Pana Ruty przy pracach na cmentarzu.
 13. Inne komunikaty…. / dziekan + GOK /
 14. Jest prasa katolicka do czytania. Zachęcamy do zakupu.
 15. Jak informowaliśmy w dniu 2 czerwca rozpoczynamy prace przy posadzce w naszym kościele. Związku z tym będziemy musieli wynieść wszystkie ławki z kościoła i chóru. Już dziś prosimy członków Rady Parafialnej, by zorganizować kilku panów na poniedziałek 2 czerwca do rej pracy. Jak to było rok temu musimy zapewnić góralom nocleg oraz wyżywienie. Dlatego prosimy wyznaczone rodziny o pomoc w formie produktów, bądź ofiary pieniężnej , by przygotować posiłki. Można sprawdzić nazwiska w gablocie. I tak prosimy:
  • Na poniedziałek – 2 czerwca: Michno Bogdan, Styś Bolesław, Błażejowski Marian, Napieralski Michał, Kobylanek Krzysztof, Wal Stanisław, Zdąbłasz Marian, Styś Aleksander, Państwo Haładyj, Państwo Wilczak, Państwo Jakubowscy, Walat Stanisław, Gołojuch Andrzej, Karp Grzegorz, Kruczek Marian, Siwy Andrzej, Gargała Przemysław, Mastyj Barbara, Panek Stanisław, Napieralska Maria, Napieralski Paweł, Rejman Stefan.
  • Na wtorek – 3 czerwca: Lęcznar Maciej, Państwo Cisek i Surowiec, Lęcznar Mieczysław, Daraż Krzysztof, Lęcznar Bronisław, Panek Wiesława, Cyburt Eugeniusz, Kulka Stanisław, Turek Krzysztof, Haładyj Robert, Bełz Tomasz, Bartnik Wiesław, Lęcznar Witold, Panek Helena, Wajda Robert, Państwo Tokarzowie, Kozdroń Marek, Tryniecki Andrzej, Kochman Jan.
  • Na środę – 4 czerwca: Kochman Wiesław, Mastyj Marek, Dubiel Lesław, Dubiel Aniela, Michno Krystyna, Rąb Wojciech, Kłoś Mirosław, Lęcznar Krzysztof, Kiwała Stefan, Rajzer Mieczysław, Rajzer Paweł, Panek Dariusz, Lęcznar Stanisław, Cisek Julian, Welc Piotr, Żreałka Piotr, Łyczko Krystyna, Kozdroń Maria, Chudzik Jadwiga, Lęcznar Adam.
  • Na czwartek – 5 czerwca: Babiarz Lucyna, Falandysz Stanisław, Styś Robert, Styś Piotr, Pelc Julia, Ornat Bożena, Ornat Grzegorz, Broda Irena, Orłoś Krzysztof, Panek Stanisław, Balawender Tadeusz, Balawender Sławomir, Norko Dariusz , Tokarz Grzegorz, Dudzic Marek, Ruta Kazimierz, Stopyra Jacek, Skowronek Dawid, Balawender Zofia, Wałczyk Anna. Na Piątek – 6 czerwca Państwo Ornat, Ruta Andrzej, Buszta Jan, Chudzik Sławomir, Orłoś Stanisław, Grzesik Irena, Orzech Cezary, Chorzempa Marek, Supiński Mieczysław, Wilczak Zofia, Dzierżak Waldemar, Golenia Stanisław, Śliwa Jacek, Golenia Barbara, Kot Stanisław, Pelc Krzysztof, Cisło Anna , Pasierb Irena, Kulka Adam, Wrona Paweł.
  • Na sobotę – 7 czerwca: Chmiel Mariusz, Czado Jozef, Panek Sławomir, Panek Janina, Michno Stanisław, Woś Teresa, Gargała Andrzej, Kluz Leszek, Głąb Zbigniew, Kozdroń Krzysztof, Gala Wiktor, Kaplita Jan, Ciąpała Michał, Kot Natalia, Wilkoń Stanisław, Kot Grzegorz, Michno Marek, Państwo Wawrzkiewicz, Wojciechowski Tadeusz, Jasiłek Paweł.

INTENCJE MSZALNE – 26.05.2014 – 01.06.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy w mszach gregoriańskich śp. Annę Kotula.

Ponadto:

 • Poniedziałek – godz. 7.00 – O szczęśliwą wieczność w niebie dla Janiny Lęcznar – intencja od córki
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Ks. Stanisław Kluz oraz zmarłych z Rodziny Kluz.
  • + Jerzy Cisek – intencja z racji pogrzebu.
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Genowefa i Julian Haładyj
  • godz. 10.30
   • Dziękczynna za dar sakramentu bierzmowania
   • + Wanda Jurek – początek mszy świętych gregoriańskich
  • godz. 15.00 – + Wanda i Władysław – intencja od Rodziny