Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z V Niedzieli Wielkanocnej – 18 maja 2014 roku

 1. Dziś przypada 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
 2. W tym tygodniu codziennie msza święta o godz. 18.00.
  Będzie również msza święta we środę rano o godz. 7.00.
 3. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.18.00.
 4. We środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych.
 6. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą niedzielę będziemy się modlili za Kościół w Chinach.
 7. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.
 8. Dziękujemy Rodzicom dzieci klasy trzeciej za zrobione porządki i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do pracy proszone są rodziny: Chmiel Adam, Kuszaj Krystyna, Kuszaj Dorota, Szubart Ryszard, Peszek Helena, Madeja Franciszka, Guzy Ewa, Głowiak Jan, Gaweł Grzegorz.
 9. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy brali bezpośrednio udział w wizytacji Księdza Arcybiskupa za prezentację parafii i udział w liturgii. Teraz będziemy czekać na sprawozdanie powizytacyjne, gdzie Ksiądz Arcybiskup dokona oceny oraz przedstawi swoje uwagi i spostrzeżenia.
 10. Została dostarczona część materiału do posadzki w kościele. Pozostałą dostarczą nam górale, gdy przyjadą do pracy. Ze względu na pogodę i opóźnienia w innych miejscach, gdzie także wykonują prace na zewnątrz, termin rozpoczęcia naszych prac przesunął się na początek czerwca. Mamy obiecane, że na Boże Ciało mamy mieć kościół ukończony. Wszystko zależy od pogody.
 11. Na stoliku mamy prasę katolicką. Nie zaniedbujmy pogłębiania swojej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE – 19.05.2014 – 25.05.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy we mszach gregoriańskich śp. Annę Kotula. Ponadto:

 • Poniedziałek – godz. 18.00 – + Stanisław, Władysław i + siostrę Stanisławę.
 • Wtorek – godz. 18.00 – + Jerzy Cisek od Rodziny Starostów i Pruszków
 • Środa – godz. 7.00 – O szczęśliwą śmierć
 • Czwartek – godz. 18.00 – + Jerzy Cisek intencja od nauczycieli emerytów z Rakszawy
 • Piątek – godz. 18.00 – + Jerzy Cisek od nauczycieli z Czarnej
 • Niedziela
  • godz. 7.30 – + Stanisław, Tadeusz Chudzik od żony i synów
  • godz. 10.30 – + Anna / greg /
  • godz. 15.00 – + Kazimierz Głowiak w 10 rocz. śmierci