Ogłoszenia duszpasterskie z XXI Niedzieli w ciągu roku – 24 sierpnia 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. Przed nami ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziś po mszach świętych możemy wesprzeć naszą ofiarą do puszek, poszkodowanych przez ostatnią wichurę , która dotknęła naszych sąsiadów z Kraczkowej, Krzemienicy i Malawy.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00 oraz – rano o godz. 7.00 – we wtorek , środę i piątek.
 4. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek.
 5. We środę wspominamy św. Monikę oraz pamiętamy o Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek wspominamy św. Augustyna, zaś w piątek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 7. W sobotę godzinę przed mszą świętą , czyli od godz. 17.00 – będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji zbliżającego się początku roku szkolnego. Prosimy Rodziców o przypomnienie i zachętę, by ich pociechy rozpoczęły zbliżający się nowy rok szkolny z Panem Bogiem w sercu.
 8. Pani Dyrektor Szkoły prosi o podanie informacji, że w dniu 1 września dzieci i młodzież gimnazjalna ma się zebrać w szkole o godz. 8.20, by następnie wraz ze sztandarem i zaproszonymi gośćmi udać się do kościoła na mszę świętą. Po mszy świętej nastąpi otwarcie i poświęcenie nowych pomieszczeń szkolnych wraz z planetarium.
 9. W najbliższą niedzielę ze względu na planowany Czarneński Piknik Rodzinny porządek mszy świętych przed południem, jak w każdą niedzielę, zaś po południu msza święta o godz. 14.00. Na tej mszy świętej będzie obecny Zespół „ Promyczki Dobra” z Nowego Sącza, który uświetni naszą liturgię. Serdecznie wszystkich zapraszamy. O godzinie 15.00 rozpoczniemy naszą wspólną zabawę , na którą zapraszamy całą parafię. (szczegółowy program będzie dostępny na stronach Wsi Czarna)
 10. Ze względu na przewidziane atrakcje będzie zamknięta dla ruchu samochodowego droga od Państwa Buckich do Państwa Orłoś. Prosimy by parkować na parkingu przy kościele oraz przy Domu Strażaka. Mieszkańców Czarnej zachęcamy do spokojnego spacerku na plac za plebanią, by w ten sposób zostawić parkingi dla osób przyjezdnych.
 11. Prosimy o włączenie się do wspólnej zabawy oraz do udziału w konkursie „ Jedz jabłka – będziesz wielki” Niech nie zabraknie naszych pomysłów i chętnych do zaprezentowania swoich kulinarnych zdolności.
 12. Przypominamy, że jest to zabawa bezalkoholowa i prosimy o zachowanie ustalonego porządku, by organizatorzy nie musieli korzystać z pomocy policji.
 13. Dziękujemy sprzątającym za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Cyrnek Janina, Bartman Adam, Państwo Niemczak, Guzek Barbara, Państwo Bieniasz, Lęcznar Krzysztof, Panek Mieczysław, Panek Rafał.

INTENCJE MSZALNE – 25 – 31.08.2014 rok

 • Poniedziałek – + Julia Kasprzyk od Rodziny Ptaszkow
 • Wtorek
  • godz. 7.00 – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
  • godz. 18.00 – O Boże błogosławieństwo w życiu codziennym
 • Środa
  • godz. 7.00 – + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
  • godz. 18.00 – + Julia Kasprzyk od Zespołu Śpiewaczego „ Czarnianki”
 • Czwartek – godz. 18.00
  • + Julia Kasprzyk od Zespołu Śpiewaczego „Czarnianki”
  • + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • godz. 7.00 – W intencji parafian
  • godz. 18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla Katarzyny i Marcina w 2 rocznicę ślubu.
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
  • + Józef Wilczak od koleżanek i kolegów z GS-u
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Józefę i Marię Barnat
  • godz. 10.30 – + Tadeusz Łyczko – intencja od dzieci z wnuczkami.
  • godz. 14.00 – W intencji parafian

Wczoraj zmarła śp. Barbara Panek – pogrzeb we środę o godz. 15.00. Polećmy jej duszę Panu Bogu – Wieczne odpoczywanie…