Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 31 sierpnia 2014 roku

 1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Serdecznie zapraszamy na Czarneński Piknik Rodzinny, który rozpoczynamy o godz. 15.00. Zapraszamy całe Rodziny, gdyż będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 9.00. Pani Dyrektor prosi by w poniedziałek dzieci i młodzież nie przyjeżdżała rowerami i skuterami do szkoły , ale przyszła pieszo ładnie ubrana i gotowa do uroczystości szkolnych na godzinę 8.20.
 3. W tym tygodniu msze święte po południu o godz. 18.00,. We czwartek i sobotę będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspominamy w tym dniu św. Grzegorza Wielkiego , papieża.
 5. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość spowiedzi świętej i czas prywatnej adoracji, następnie nabożeństwo o nowe powołania do służby Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz msza święta.
 6. W najbliższy piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych, których jeszcze nie odwiedzamy, a chcieliby skorzystać z tego sakramentu.
 7. Pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Od godz. 17.00 . wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji Chrystusa Eucharystycznego zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa oraz mszą świętą.
 8. W sobotę o godz. 17.30 – Różaniec w intencji parafii, zaś po mszy świętej polecimy się Matce Najświętszej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.. Przypominamy Różom Różańcowym o zadbanie o kościół w dniu odpustu parafialnego.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Pelc, s. Tadeusza i Elżbiety Ryznar, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Kosina 1140 z: Paulina, Natalia Haładyj, c. Stanisława i Janiny Horzępa, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 792 – zapowiedź pierwsza.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Tadeusz, Michno Jan, Bielecki Rafał, Majchrowicz Józef, Welc Jacek, Szpunar Tadeusz, Rejman Halina, Pelc Lesław.
 12. Pojawiły się już barierki na naszym chórze kościelnym, ale nie ma jeszcze ławek. Bardzo dziękujemy Panu Dubielowi , który je wykonał i tylko policzył koszt materiałów, zaś robociznę ofiarował jako wkład własny na rzecz parafii. Bóg zapłać. Koszt barierek to suma 800 złotych. Pokryłem ze składek parafialnych.
 13. Kontynuujemy prace przy kaplicy na cmentarzu. Zostały włożone nowe okna do kaplicy oraz przygotowujemy podłożone do nowych płytek przy wejściu głównym.
 14. Ofiara z trzeciej niedzieli miesiąca sierpnia wyniosła 3200 złotych, którą w całości poświeciłem na zapłatę za brane materiały do posadzki i malowania kościoła – od Pana Kazimierza Ruty.
 15. Dziękujemy parafianom za ofiarność na rzecz poszkodowanym przez huragan. Złożona suma , to kwota w wysokości 2000 złotych.
 16. Komunikat o Czytaniu Nocnym Pani Sołtys oraz o Zebraniu Wiejskim.
 17. Jest nowa prasa katolicka dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do zainteresowania się i do czytania prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE – 01.09. — 07.09.2014 roku

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • + Franciszekę i Bolesława Jurek
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Małgorzata i Władysław Hadław
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Środa – godz. 18.00
  • +Julia i Andrzej Burek
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Czwartek
  • godz. 7.00 – Za parafian
  • godz. 18.00 – + Stanisławę i Franciszka Majka od córki Janiny
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Julia Kasprzyk od sąsiadów Państwa Dec z Rodziną
  • W intencji chorych z parafii
 • Sobota
  • godz. 7.00 – + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
  • godz. 18.00 – W intencji Rodziców zmarłego Dawidka o łaskę wiary i nadziei od Rodziny Rząsa.
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – Dziękczynna za 60 lat małżeństwa Wandy i Stanisława z prośba o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej – od dzieci, wnuków i prawnuków.
  • godz. 10.30 – + Tadeusz Turek w 5 rocznice śmierci
  • godz. 15.00 – + Anna i Józef Kluz

W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Barbarę Panek. W jej intencji zostanie odprawionych 9 intencji mszalnych z racji pogrzebu w miesiącu październiku. Polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…