Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli w ciągu roku – 1 września 2013 r.

 1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  Po mszach zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Jutro o godz. 8.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz po południu msza św.  o godz. 18.00.
 4. Od wtorku, przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 5. We wtorek czcimy św. Grzegorza Wielkiego  -papieża.
 6. We  środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. We czwartek powierzamy Bogu sprawę powołań kapłańskich i zakonnych. O potrzebie takiej modlitwy świadczy  chociażby fakt, że w tym roku do Seminarium Duchownego zgłosiło się tylko ośmiu kandydatów.
  Po mszy świętej spotkanie dla wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 8. W pierwszy piątek miesiąca nie będziemy odwiedzać chorych, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość spowiedzi świętej, a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe z modlitwą za zmarłych i msza święta.
 9. W sobotę po mszy świętej polecimy się Matce Bożej Czarneńskiej, zaś pół godziny przed mszą świętą Akcja Katolicka zaprasza na różaniec w intencji całej parafii.
 10. W najbliższą niedzielę modlić się będziemy o błogosławieństwo dla pracy rolników. / Tradycyjnie 8 września przypada Matki Bożej Siewnej / .
  Na sumie będzie okazja poświęcić ziarno siewne i nasiona.
 11. W najbliższą  niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje święte przed naszym odpustem parafialnym. Rekolekcje wygłosi ks. Kazimierz Hahn z Białobrzeg.
 12. Po południu,  w najbliższą niedzielę zmiana godziny mszy świętej z 15.00 na 14.00. Bezpośrednio po mszy świętej zapraszamy wszystkich parafian na Piknik Parafialny.
 13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Rafał, Kazimierz Mach, s. + Kazimierza i Teresy Pilińskiej, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 392 z: Ewelina Stopyra, c. Mirosława i Grażyny Golenia, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Wola Mała 52B, parafia Łańcut- Podzwierzyniec – zapowiedź  pierwsza.
  • Mateusz Augustyn z Czarnej z: Katarzyna Hipnar z Krzemienicy – zapowiedź druga.
 14. Dziękujemy wyznaczonym Rodzinom za posprzątanie kościoła i  wystrój kwiatowy. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Janusz Stanisław, Rejman Bogusław, Hodór Wiesław, Świętoniowski Adam, Tyszkiewicz Tomasz, Kulka Lesław, Kogut Andrzej, Ząbek Marek.
 15. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu została wypłacona kolejna suma 5000 złotych naszemu Panu konserwatorowi na materiały i pracę przy ołtarzu.
 16. W ostatnią niedzielę na posadzkę złożyło ofiarę  13 Rodzin, na sumę 1750 złotych. Dziękujemy ofiarodawcom i prosimy dalsze Rodziny o składanie tych ofiar.
 17. Jest nowa prasa katolicka . Jak zawsze cieszy nas fakt, że sięgacie do proponowanych tygodników.

 INTENCJE MSZALNE – 02.09.2013 – 08.09.2013 r.

Przez cały tydzień msze gregoriańskie za śp. Adama Barnat.  Ponadto:

 • Piątek   –  + Franciszek, Maria, Józef
 • Sobota  –  Dziękczynna z okazji pierwszej rocznicy ślubu Darii i Krzysztofa  z prośbą o opiekę i błogosławieństwo Boże w życiu małżeńskim.
 • NIEDZIELA
  • Godz.  7.30 –  +  Antonina Dziobek w 2 rocz. śmierci od brata
  • Godz. 10.30
   • 1/ + Adam / greg /
   • 2 /+ Anna i Józef Kluz
  • Godz. 14.00 – + Bronisław, Tadeusz Szubart