Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXI Niedzieli w ciągu roku – 25 sierpnia 2013 r.

 1. Dzisiaj  po południu obok Domu Strażaka Zawody Gminne Drużyn Strażackich – można zobaczyć sprawności i kondycje naszych strażaków. Początek o godz. 14.00.
  Dziś również parafia Białobrzegi zaprasza młodzież na formę ewangelizacyjnego przeżycia niedzielnego popołudnia. Szczegóły na plakacie.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 3. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 4. We wtorek czcimy świętą Monikę, zaś we środę św. Augustyna. We środę Nowenna do Matki Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
 6. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy  do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź będzie w sobotę od godz. 16.30 do godz. 18.00. Bardzo prosimy Rodziców o przypomnienie i zadbanie by nikogo z dzieci i młodzieży nie brakło.
 7. Składka z najbliższej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Jest to pierwsza niedziela września. Po mszach nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz, Andrzej Augustyn, s. Andrzeja i Marii Pelc, urodzony w Leżajsku, zamieszkały Czarna 688 z: Katarzyna, Joanna Hipnar, c. Janusza i Renaty Kuźniar, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Krzemienica 913 – zapowiedź pierwsza.
 9. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu do pracy prosimy Rodziny: Budzyń Władysława, Państwo Przybyłów, Pelczyk Róża, Chmiel Stanisław, Balawender Maria, Augustyn Maria, Urban Jerzy, Dec Jan, Bernat Jan, Kiwała Tadeusz.
 10. W ostatnią niedzielę składka na potrzeby parafialne wyniosła 2000 złotych. Przeznaczono  ją w całości  na zapłatę zakupionych  materiałów do kościoła i plebanii. Dziękujemy także naszym ofiarodawcom na posadzkę i ołtarz. Na posadzkę ofiarę złożyło 24 Rodzin  na sumę 2850  złotych, zaś na ołtarz złożyło 9 Rodzin na sumę 850 złotych.
 11. Pragniemy uprzedzić parafian, że od 8 września rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje przed odpustem parafialnym. W tym dniu , w  programie jest także przewidziany festyn parafialny Serdecznie  zapraszamy już dziś na  nauki rekolekcyjne w czasie mszy świętych, a po południu  na wspólną zabawę  Program rekolekcji, jak również program festynu podamy w następną niedzielę.
 12. Ogłoszenie Pani Sołtys …..
 13. Jest prasa katolicka. Warto czytać, bo zawsze możemy coś nowego się dowiedzieć. Zachęcamy.

INTENCJE MSZALNE – 26.08- 01.09.2013 r.

Od poniedziałku do piątku  msze gregoriańskie za śp. Władysława Haładyj.

Ponadto:

 • Poniedziałek – + Wanda Jurek od Rodziny Bienarz
 • Wtorek – + Marianna Jankowska z intencji syna z Rodziną
 • Środa – + Marianna Jankowska z intencji wnuczki Gabrieli z Rodziną
 • Czwartek – + Wanda Jurek od Zofii i Mariusza
 • Piątek –  W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
 • Sobota
  • + Mieczysław Antonik
  • Dziękczynna za 30 lat wspólnego życia w małżeństwie Zofii i Adama z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 –  + Adam Barnat / początek gregorianki /
  • Godz. 10.30 –  + Anna Rejman w 3 rocz. śmierci od córki Hani  z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Paweł Szpunar z intencji mamy.