Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXIV Niedzieli Zwykłej – 15.09.2013 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. z uroczystości . Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. W dniu dzisiejszym nasza składka przeznaczona jest na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.                                                                                                              Dzisiaj także zebranie wiejskie o godz. 18.00. Pani Sołtys zaprasza wszystkich mieszkańców wsi o liczny udział.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się te kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania pod hasłem: „ Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na skale „
 4. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 5. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 6. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i  polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii w najbliższą środę,  przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili  Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do licznego udziału w tej modlitwie. Jest to również dzień nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                                                                                                                              Na środę zapraszamy również Rodziców klasy drugiej i wszystkich klas gimnazjalnych do modlitwy i wspólne spotkanie .
 7. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 8. Składka z najbliższej niedzieli na katolickie Radio FARA.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Mach z Czarnej z: Ewelina Stopyra z Woli Małej – zapowiedź druga.
 10. 10.  Dziękujemy Różom Różańcowym za posprzątanie i wystrój kościoła na odpust parafialny. Bóg zapłać! W tym tygodniu powierzamy porządek w kościele Rodzinom: Czarnota Antoni, Gołojuch Janusz, Stopyra Marian, Stochła Krzysztof, Michno Antoni, Michno Piotr, Rejman Stefania, Kłosowski Andrzej.
 11. Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu pikniku parafialnego , a zwłaszcza Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Strażakom za pomoc w montażu i demontażu sceny, podłogi i zabezpieczenie terenu. Dziękujemy Paniom  z „ Szaby „ za świetne pierogi  i naszym miejscowym cukiernikom za pyszne ciasta. Dziękujemy sponsorom i wszystkim parafianom za liczny udział we wspólnej zabawie. Pragniemy także uwzględnić w naszych podziękowaniach te osoby, które przyczyniły się do  przeżycia naszego odpustu parafialnego. A więc dziękujemy Ks. Marianowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Scholi i młodzieży RAM. Dziękujemy Paniom przygotowującym obiad i posługującym przy stole. Dziękujemy gimnazjalistom oraz ministrantom i wszystkim którzy się włączyli w oprawę tych uroczystości. Bóg zapłać!
 12. Pragniemy poinformować, że jeden z naszych parafian, który zwykle  jest obecny w kościele na chórze zauważył, że na ścianach  tej części kościoła, wiszą kable, do których miały być kiedyś podłączone kinkiety. Takie kinkiety pojawia się niebawem bo zostały przez owego Pana zasponzorowane. Dziękujemy za ofiarę na ten cel oraz za zauważenie potrzeby dopełnienia potrzebnych przedmiotów w naszej świątyni.
 13.  Jest prasa katolicka na końcu ławek w kościele. Niech nasz wzrok nie tylko spocznie na okładce, ale zechciejmy odkrywać treści tych tygodników od środka.

  Intencje mszalne – 16.09.2013 – 22.09.2013 r.

Przez cały tydzień polecamy śp. Adama Barnat we mszach gregoriańskich.                                                    Ponadto zostaną odprawione intencje:

 • ·         Poniedziałek            W intencji Bogu wiadomej

 • ·         Wtorek                 +  Zofia Bem od syna z Rodziną

 • ·         Środa                           W intencji proszących i dziękujących Matce     Nieustającej Pomocy

 • ·         Czwartek             +    Kazimierz Bieniasz od syna Krzysztofa

 • ·         Piątek                  +     Maria, Zofia i Władysław Hodór

 • ·         Sobota                 +     Helena z intencji Czesława

NIEDZIELA

 

Godz.  7.30                 Dziękczynna za 30 lat wspólnego życia Marii i Leszka  z prośbą o

                                          błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej w dalszym życiu.

Godz. 10.30         – 1/ + Adam / greg /

                                 – 2/  + Stanisław Michno z Kmieci

Godz. 15.00               + Zofia i Eugeniusz Cisek