Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU 25.06.2023R.

Od początku lipca do końca sierpnia Msze święte rano o 7.00. w poniedziałki, środy i piątki a wieczorem o 19.00. we wtorki, czwartki i soboty z wyjątkiem I piątku miesiąca.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

W czwartek od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. To także Uroczystość św. Piotra i Pawła. Ofiara mszalna z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. „Świętopietrze”.

 W piątek o godz.  17.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami o ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Nieustannie zachęcamy aby nas było więcej. To wielka sprawa ratować dusze przed potępieniem na wieki. Podczas wieczornej Eucharystii osoby, które zadeklarowały swój udział w Bractwie złożą wypełnione deklaracje i potwierdzą chęć przynależności do tej wspólnoty.

W I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie wynagradzające Nielokalnemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi.

W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi Róża Pani Bogumiły Wiercioch. 

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę 450 zł.  BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: Danuty Kępa,  Stanisława Wilka,  Marty Zabłockiej,  Anny Buckiej,  Marzeny Świgoń,  Janiny Cyrnek,  Danuty Bartman,  Elżbiety Bieniarz,  Bernardy Lęcznar,  Barbary Guzek. Dziękujemy za ofiary składane na remont parafialnego budynku.  Ofiara z ostatniej niedzieli wyniosła 4220 zł.

W sierpniową Uroczystość Wniebowzięcia NMP podziękujemy za tegoroczne plony podczas parafialnych dożynek. Zwracamy się z prośbą aby tegoroczny wieniec dożynkowy przygotowali i wykonali mieszkańcy numerów od 713 do 797(od Państwa Gunia do Państwa Pasierb).

W poniedziałek i wtorek  do godz. 20.00. istnieje możliwość złożenia elektrośmieci, które w środę odbierze Fundacja Green Office Ecologic. Fundacja zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych, tym razem w pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Zachęta by ją nabywać i czytać. Można nabyć także 2 pozycje książkowe o Rodzinie Ulmów pt.: „Boso do nieba” w cenie 10 zł. oraz „Markowskie Bociany” w cenie 15 zł. Ich nabycie wspomoże organizację Beatyfikacji, która odbędzie się 10 września w Markowej.

Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa i zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.